Susisiekite
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (toliau ŠAVB) – didžiausia viešoji biblioteka Šiaurės Lietuvoje, kartu tai miesto ir regiono bendruomenes suburiantis centras. ŠAVB įsikūrusi moderniame, šiuolaikiškai įrengtame pastate, kurio erdvės pritaikytos bet kokio amžiaus ir poreikių, įskaitant ir įvairią negalią turintiems lankytojams.
Bibliotekos misija – tenkinti regiono gyventojų informacinius, švietimo ir kultūrinius poreikius, skatinti asmenybės tobulėjimą, sudaryti sąlygas asmenybės saviraiškai, leisti laisvalaikį, bendrauti ir mokytis visą gyvenimą.
Bibliotekos vizija – moderni, nuolat besimokanti, pažangią patirtį taikanti bei skleidžianti, atvira, partneriška biblioteka.
Siūlome platų kultūrinių ir edukacinių veiklų pasirinkimą: susitikimai su rašytojais, žinomais kultūros ir meno veikėjais, koncertai, parodos, filmų peržiūros, spektakliai, edukaciniai užsiėmimai, skaitmeninio raštingumo mokymai, mokslinės konferencijos. Biblioteka kasmet organizuoja ne vieną tūkstantį lankytojų sutraukiančią Knygų mugę, o įgyvendindama aukštos kultūrinės ir meninės vertės projektus, kviečia šiauliečius ir miesto svečius atrasti kultūrą netradicinėse miesto erdvėse.
Saugome beveik 500 tūkst. lankytojams atvirai prieinamų spausdintų ir elektroninių knygų, kitų dokumentų, žemėlapių, vaizdo ir garso įrašų, archyvo medžiagos ir kt.
Čia veikia Kultūros paveldo tyrimų ir sklaidos skyrius, Knygos grafikos centras, Vaikų abonementas su puikia žaisloteka, Amerikos skaitykla, turinti didžiausią leidinių, filmų ir kt. fondą anglų kalba regione. Bibliotekoje taip pat galima rasti didelę vinilinių plokštelių kolekciją, yra galimybė pagroti pianinu, sintezatoriumi, naudotis kompiuterinėmis grafikos dizaino programomis ir kt. Didžiojoje skaitykloje lankytojų laukia turtingas natų fondas. Įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos, kuriose lankytojai gali nemokamai naudotis internetu, programomis, prenumeruojamomis duomenų bazėmis ir kt.
Lankytojų taip pat laukia erdvi dailės galerija, kino salė, Poezijos kambarys, jaunimo ir edukacijų erdvė, Kūrybinėje erdvėje įsikūrusi inovatyvių technologijų laboratorija. Veikia Skaitytojų klubas.
Regiono mastu ŠAVB yra apskrities viešųjų bibliotekų metodikos, bibliografijos ir informacijos centras, užtikrinantis metodinę paramą bibliotekų specialistams, tarpinstitucinį ir tarpbibliotekinį bendradarbiavimą. ŠAVB žinioje yra 11 Šiaulių ir Telšių apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų, kurių filialų bei mokyklų bibliotekų tinklas sujungia visus regiono miestelius ir kaimus. Kasmet ŠAVB kvalifikaciją kelia ir mokymuose dalyvauja regiono bibliotekų specialistai.
Šalies mastu ŠAVB vaidina svarbų vaidmenį kaip metodinis ir regioninis skaitmeninimo kompetencijos centras, skaitmeninantis bibliotekose esančius kultūros paveldo objektus, plečiantis paslaugas vartotojams (panaudojant suskaitmenintą turinį), tobulinantis bibliotekų specialistų kvalifikaciją bei didinantis suskaitmenintų kultūros paveldo objektų prieinamumą visuomenei.
Paslaugų negalią turintiems asmenims plėtra yra viena svarbiausių bibliotekos veiklos krypčių. ŠAVB – pirmoji autizmui draugiška biblioteka Lietuvoje. Bibliotekoje įrengta speciali erdvė su sensoriniais elementais, dirba apmokyti bibliotekos specialistai, rengiamos specialios edukacinės programos, organizuojami „Sensoriniai skaitymai“ kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems vaikams ir jų šeimoms. Sukaupta patirtis perduodama kolegoms iš kitų bibliotekų.
2019 m. ŠAVB įgyvendino tarptautinį projektą „Penki pojūčiai – penki keliai pažinti“, kuriuo siekta spręsti neįgaliųjų ir mažiau galimybių turinčių jaunuolių socialinės ir kultūrinės integracijos problemas. Tais pačiais metais organizuotas gerosios patirties sklaidos forumas „Misija (ne)įmanoma: atvira, empatiška ir prieinama biblioteka“.
2020 m. ŠAVB iniciatyva visos Lietuvos viešosios bibliotekos pradėjo vykdyti projektą „Autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems asmenims draugiškų bibliotekų tinklo diegimas“ („Biblioteka visiems“), skirtą didinti paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Pirmuoju žingsniu tapo bibliotekose taikomi vienodi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos ASS ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams. Sėkmingas projektas išaugo į 2021 m. renginio „Biblioteka visiems. Konferencija+“ metu visų bibliotekų pasirašytą manifestą, kuriuo bibliotekų bendruomenės nariai įsipareigojo dėti visas pastangas, kad bibliotekas paverstų prieinamomis visiems ir didintų negalią turinčių žmonių įtrauktį.
Biblioteka nuolat plečia savo veiklą, įgyvendindama inovatyvias ir drąsias idėjas, siekia išplėsti tradicinės bibliotekinės veiklos sampratą, savo patirtimi dalijasi ne tik su Lietuvos, bet ir su užsienio bibliotekomis, nuolat užmezgami nauji tarpinstituciniai bendradarbiavimo ir patirties mainų santykiai, tarptautinės partnerystės.
Jūs visada čia laukiami!
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Pasirinkimas | Paaiškinimas |
---|---|