Kūrybinių dirbtuvių ciklas moksleiviams „Daugiau nei plyta“
2024 09 09
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kviečia į kūrybinių dirbtuvių ciklus, skirtus 5–8 ir 9–12 klasių moksleiviams – „Daugiau nei plyta“.
Tai pirmasis tokio pobūdžio projektas, kuriame bus gilinamos moksleivių architektūros žinios, plečiamos kultūrinio pažinimo ribos bei skatinamas dalyvių kūrybinis potencialas ir saviraiška. Edukacijų dalyviai įsitikins, kad architektūra – kur kas daugiau nei PLYTA: susipažins su pagrindinėmis architektūros ir urbanistikos sąvokomis, architektūros meno istorija ir žymiausiais kūriniais, menininko, mokslininko ir architekto darbo principais.
Kūrybinių dirbtuvių temos:
žmogaus ir erdvės santykio paieška, žmonių veiklos tyrinėjimas erdvėje (judėjimo trajektorijos, judesiai, veiksmai, emocijos, nuomonė);
erdvės vizualinis bei audiovizualinio meno tyrinėjimas (garsai, spalvos, tekstūros, formos ir kt.);
edukaciniai architektūriniai eksperimentai, erdvinio suvokimo lavinimas ir inovatyvių kūrybinių erdvės atnaujinimo idėjų stimuliacija (ištyrinėtos erdvės simuliacinis perplanavimas naudojant įvairias edukacines ir kanceliarines priemones).
Kūrybinių dirbtuvių ciklą „Daugiau nei plyta“ sudarys 3 užsiėmimai, kuriuose tyrinėsime miestų ir pastatų erdves, kursime planus ir iš bibliotekos suteiktų priemonių gaminsime įvairius objektus: pastatų ir miesto erdvių maketus.
Mokinių kūrybinių darbų rezultatai bus viešinami bibliotekos interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose.
Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.
Projektą „Daugiau nei plyta: kūrybinių dirbtuvių ciklas moksleiviams“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.
Užsiėmimai gali būti filmuojami ir fotografuojami, o medžiaga viešinama bibliotekos informaciniuose kanaluose.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.