Ar tai, ką žinome apie negalią, – mitas ar tiesa? 

2024 09 25


Mokymų akimirka

Ar žmonės, turintys negalią, iš tiesų turi supergalių? Kokius filmus žiūri neregiai? Ar įmanoma nuslėpti autizmą? Kokia gimtoji kurčiųjų kalba? Ar tai, ką žinome apie negalią, – mitas ar tiesa? 

Rugsėjo 24 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kvietė kultūros ir švietimo įstaigų atstovus į patirtinius mokymus „Gliaudome įtraukties mitus“, kuriuos vedė sociologas, lektorius, darbo su bendruomenėmis ir darbuotojų atsparumu ekspertas bei bendruomenių entuziastas Paulius Godvadas. Mokymų dalyviai ne tik gilinosi į mitus apie negalią, bet ir mokėsi, kaip su jais dirbti, pasitelkę, pasak lektoriaus, vieną seniausių, vieną smagiausių ir tuo pat metu vieną galingiausių darbo su žmonėmis įrankių – žaidimą. „Geriausiai mitai bendruomenėje griaunami socialiniais žaidimais, todėl mokymuose daug žaidėme ir kartu mokėmės, kas yra socialiniai žaidimai ir kaip jie veikia mitus, kaip socialiniai žaidimai keičia pasenusias nuostatas ir kuria galimybę naujiems bendruomenės sutarimams“, sakė sociologas Paulius Godvadas.

Į grupes pasidalinę mokymų dalyviai pasirinko keletą jiems įdomių įtraukties mitų ir gilinosi į jų kilmę, juos palaikančius veiksnius ir į kiekvieno emocinį kontekstą. Šitaip mitai buvo dekonstruoti iki pat ištakų, kad būtų galima įžvelgti galimybes juos keisti ir formuoti kitokią visuomenės nuomonę apie negalią turinčius žmones. 

Ievos Frišmantės nuotr.

Biblioteka visiems logotipas