Į savo bibliotekas specialistai parsivežė neįkainojamą sužaidybinimo patirtį

  • Titulinis
  • Archyvas
  • Į savo bibliotekas specialistai parsivežė neįkainojamą sužaidybinimo patirtį
2024 09 24


Profesinio tobulėjimo mokymų akimirka

Rugsėjo 23 d. baigėsi „Erasmus+“ profesinio tobulėjimo mokymai Europos šalių viešųjų bibliotekų specialistams „Let's Play: Empowering Librarians with Gamification Strategies for Youth Education“. Mokymų organizatorė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka „Erasmus+ mokymus ir kitas mobilumo veiklas yra suplanavusi iki 2027 m. Jų tikslas – plėsti ir ugdyti su jaunimu dirbančių specialistų iš skirtingų Europos Sąjungos šalių bibliotekų kompetencijas bei praktinių ir teorinių žinių bagažą, mokyti dirbti su specialiųjų poreikių turinčiais jaunuoliais, organizuoti įtraukiojo skaitymo skatinimo programas ir savo veiklose taikyti sužaidybinimo metodą.

Pirmojo etapo (2024 m.) metu bibliotekoje į savaitę trukusius mokymus atvyko viešųjų bibliotekų specialistai iš Lietuvos, Graikijos, Portugalijos, Lenkijos, Suomijos ir Estijos. Dauguma atvykusių bibliotekų specialistų – jauno ir vidutinio amžiaus žmonės, degantys noru dirbti su jaunimu, pritraukti vaikus ir jaunus žmones į bibliotekas. Mokymuose, kuriuos vedė profesionalūs lektoriai, dalyviai susipažino su sužaidybinimo metodu ir praktinėmis jo pritaikymo galimybėmis edukacinėse programose, skirtose jaunimui. Įgytas žinias bibliotekininkai parsiveš į savo bibliotekas ir pritaikys tradicinėse edukacinėse programose.

Per teorinius ir praktinius užsiėmimus įgytas žinias kalbinti dalyviai apibūdino kaip vertingą ir akiratį praplečiančią patirtį. Daugelis jų čia atvyko tikėdamiesi parsivežti naujos patirties, kuri padėtų padaryti jų bibliotekas dar įdomesnes lankytojui. Graikijos kaimelio Xylagani Vaikų ir jaunimo bibliotekos specialistė Theodora papasakojo, kad į Šiaulius atvyko su viltimi, kad parsivežtos idėjos padės paversti savo biblioteką dar patrauklesne ir populiaresne regiono lygiu. Taip pat įgytą gerąją patirtį Theodora planuoja perduoti ir aplinkinių mokyklų pedagogams. Darbo bibliotekoje metu ji pastebėjo, kad kaimelių ir mažesnių miestų vaikai labai domisi įvairiomis sužaidybintomis veikloms, todėl įgyta patirtis labai pravers.

Sužaidybinimo metodą dalyviams pristačiusi VšĮ „Creativitas“ mokymų vadovė Agnė Rapalaitė-Rasiulė, paklausta, ar bibliotekoms reikia sužaidybinimo metodo, atkreipė dėmesį, kad žaidimo elementų pritaikymas ne žaidimo kontekste idealiai tinka bibliotekų vykdomoms veikloms. Viskas, kas geriausia žaidimuose: motyvacijos užtikrinimas, įvairūs lygiai, taškų sistema ir daug kitų elementų gali būti panaudojama kuriant įtraukias edukacijas, renginius, skatinant knygų skaitymą ir pan.

Per savaitę bibliotekų specialistai ne tik mokėsi pritaikyti sužaidybinimo metodus, bet ir susipažino su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos veiklomis, kuriose taikoma sužaidybinimo metodika. Taip pat „Erasmus+“ profesinio tobulėjimo mokymai suteikė galimybę pasidalyti iš savo šalies atsivežta gerąja patirtimi, užmegzti naujas, vertingas partnerystes tarp dalyvių ir jų atstovaujamų Europos bibliotekų.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga