Marius Čepulis pasakojo apie gamtą Šiauliuose

2026 05 25


renginio akimirka

Gegužės 22 d. kvietėme į susitikimą su gamtininku, gamtos fotografu Mariumi Čepuliu. Marius Čepulis – vienas ryškiausių Lietuvos gamtos fotografų, rašytojas ir laidų vedėjas, savo kūryba ir edukacine veikla siekiantis priartinti žmogų prie gamtos. Daugybę valandų gamtoje dėl unikalių kadrų praleidžiantis kūrėjas yra kelių populiarių knygų autorius, žinomas dėl gebėjimo apie gyvūnijos pasaulį pasakoti su jam būdingu humoru ir giliomis biologinėmis įžvalgomis. Jo pasakojimai padeda geriau suprasti gyvūnų elgseną, jų gyvenamąją aplinką ir žmogaus santykį su gamta. 

Susitikimo metu M. Čepulis pristatė Šiaulių miesto ir jo apylinkių gyvūniją bei augaliją. Renginio dalyviai sužinojo, kokios rūšys gyvena miesto parkuose, kiemuose, vandens telkiniuose ir kitose kasdien matomose erdvėse. Marius paaiškino, kodėl vis dažniau mieste apsigyvena gyvūnai, įprastai laikomi „ne miesto“ — pavyzdžiui, stirnos ar net apuokai, pastebimi Pietiniame rajone. Gamtininkas aptarė miesto ekosistemos pokyčius, gyvūnų prisitaikymą prie urbanistinės aplinkos ir žmogaus vaidmenį šiuose procesuose. Šiauliečiams tai buvo puiki proga pažvelgti į miestą kaip į gyvą, nuolat kintančią ekosistemą ir atrasti, kiek daug gamtos yra visai šalia mūsų. 

Finansuojama Šiaulių miesto savivaldybės pagal projektą „Skaitau Šiaulius“.
Organizatorė – Povilo Višinskio biblioteka.
S. Navickaitės nuotr.