Jurgitos Navikienės knygos „Menas gyventi gerai. Esamuoju laiku“ pristatymas

  • Titulinis
  • Visi
  • Jurgitos Navikienės knygos „Menas gyventi gerai. Esamuoju laiku“ pristatymas

Rugsėjo 3 d., ketvirtadienį, 17.30 val. bibliotekos Didžiojoje skaitykloje vyks auditorės ir trijų vaikų mamos Jurgitos Navikienės trečiosios knygos „Menas gyventi gerai. Esamuoju laiku“ pristatymas, kurį moderuos žurnalistas Arūnas Limantas. Renginyje taip pat dalyvaus vienos iš knygos herojų – pudelės Bruknė ir Uoga. 

 

Dažnai susimąstau – kodėl atidėliojame savo gyvenimą? Vis dairomės į kitus žmones – kopijuojame juos ar net pavydime jų gyvenimo spindesio, o paleidžiame savo pačius gražiausius metus vėjais. O gal kaip tik „ariame ir kalame pinigus“, darome karjerą, auginame vaikus, nepasilikdami nė minutės sau? Bet kažkodėl pro sukąstus dantis ir nuleistais žemyn lūpų kampučiais vykdome visus prisiimtus įsipareigojimus. Kodėl ši nauja diena tik regisi kaip eilinis laikas, nors tos dienos lyg žemuogės, suvertos ant smilgos, žymi mūsų gyvenimo kelią? Ir jei pabandytume savo dienas surikiuoti į eilę, ar jos irgi taip žavėtų, kaip tos šviežiai prisirpusios žemuogės ant smilgos? 

„Gyvenk šią akimirką“, – tariu kiekvieną rytą sau, vos pramerkiu akis. „Verk ir juokis, dirbk ir ilsėkis, atiduok kitiems save ir gauk dovanų iš kitų“, – nepaliauju motyvuoti savęs. Visa tai ir yra mūsų pačių kuriamas gyvenimas. O jei dar pridėjus ten savo meno – taip, kaip tik moku mėgautis aš, taip, kaip tik Tu moki gaminti valgį, arba taip, kaip tik mama geba apkabinti savo vaiką... Ši diena gali būti Tavo paties meno kūrinys – sau ir kitiems. 

Trečioji mano knyga „Menas gyventi gerai. Esamuoju laiku“ – pirmosios ir antrosios tęsinys, lyg dar vienas laiptelis mūsų visų kelionėje į dangų – kaip tik mes patys tai regime vaizduotėje. Tas dangus – kiekvienam unikalus ir savas. Tad ir knygos pavadinime akcentuojamas ir gyvenimo menas, ir dabartis – tai, kam dar turime bent šiek tiek savo galios. Visi judame gyvenimo keliu vis pirmyn. Tačiau net ir tai, ką vakar patyrėme, šiandien jau gali regėtis visai kitokioje šviesoje. Norisi tai apmąstyti. 

Knygos autorė Jurgita Navikienė 

Renginys nemokamas. 
Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama, o vaizdo medžiaga naudojama bibliotekos informaciniuose kanaluose.